Szanowni Klienci,

poniżej przedstawiamy dodatkowe wsparcie wynikające z tzw. Tarczy Antykryzysowej 2.0, która została podpisana 17 kwietnia. Pozostałe rzeczy nie uległy zmianie.

  1. Jeżeli ktoś może skorzystać z nieopłacania składek do ZUS za marzec–maj, a pomimo tego opłacił składkę, będzie mógł wnioskować o jej zwrot.
  2. Osoby prowadzące działalność, nie zatrudniające pracowników i ubiegające się o postojowe nie muszą już patrzeć na limit przychodu. Został on zniesiony. Dodatkowo o postojowe będzie można wnioskować do trzech razy, o ile wykaże się spadek przychodu o co najmniej 15% miesiąc do miesiąca.
  3. Firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników też w końcu mogą liczyć na ulgę w opłacaniu składek do ZUS za marzec-maj. Będą zwolnione z opłacania składek w wysokości 50% łącznej kwoty nieopłaconych należności z tytułu składek.
  4. Agencja Rozwoju Przemysłu ma przedstawić dodatkowe opcje finansowania przedsiębiorstw. Wkrótce pewnie będą uaktualniać swoją stronę o nowe zapisy dot. Tarczy 2.0. https://www.arp-tarcza.pl/
  5. O pomoc mogą się starać firmy, które założyły się do 31 marca, a nie jak wcześniej było do 1 lutego 2020.
  6. Jednoosobowe działalności korzystające z ulgi na start w opłacaniu składek do ZUS, niestety dalej nie mogą korzystać z ulgi w opłacaniu składek.